banner-behzisti
دوشنبه 26 آذر 1397   02:46:39
  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار استان
1397/8/2 چهارشنبهمعاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در اختتامیه کنفرانس منطقه آسیا_اقیانوسیه:

بروز پدیده زنانه شدن سالمندی در ایران

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در اختتامیه کنفرانس منطقه آسیا_اقیانوسیه با تاکید بر زنانه شدن مسئله سالمندی در ایران گفت: تقویت و توانمندسازی خانواده یکی از ابتکاراتی است که زیر نظر ریاست جمهوری پیگیری می شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل، «معصومه ابتکار» معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در این مراسم که عصر امروز برگزار شد، گفت: زنانه شدن مساله سالمندی و بحث های مرتبط با رفاه اجتماعی و فقر که اهمیت ویژه ای دارد، مورد توجه خاص دولت دوازدهم قرار دارد.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه سند سالمندی در جمهوری اسلامی تصویب و در شورای عالی سلامت نهایی و برای اجرا ابلاغ شده است تصریح کرد: امیدوارم سیاست‌های ما در ایران با همکاری کشورهای منطقه و به ویژه سازمان‌های بین المللی، باعث انتقال تجربه شود.

وی با بیان اینکه در دوره دولت دوازدهم، گفتگو ملی خانواده  به عنوان یک تجربه در ایران مطرح شده است تصریح کرد:ارتباط گیری بین اعضای خانواده ضعیف و شکننده شده است و ارتباط با یکدیگر باید احیا شود.

ابتکار، با تاکید بر ارائه راه حل های ابتکاری برای مراقبت و درمان سالمندان افزود: هزینه های مراقبت از سالمندان در کشورهای توسعه نیافته و کمتر توسعه یافته زیاد است و باید در این زمینه به دنبال راه حل های ابتکاری باشیم.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در پایان با بیان اینکه ما در عصر انقلاب دیجیتال زندگی می‌‌کنیم یادآور شد: ما توانایی ارتباط‌‌گیری را از دست داده‌‌ایم و باید نسبت به بهبود آن اقدام کنیم. همچنین ما باید یاد بگیریم چگونه به هم احترام بگذاریم و با یکدیگر صحبت کنیم؛ وگرنه از اینترنت هم نمی‌‌توانیم استفاده مثبت کنیم. انزوا و خشونت برگرفته از نبود مهارت ارتباط‌گیری است.

منبع خبر: روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی کشور
.
نسخه قابل چاپ
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 32464
تعداد بازديد کنندگان سايت: 14850234 تعداد بازديد زيرپورتال: 34363 اين زيرپورتال امروز: 99 سایت در امروز: 2862 اين صفحه امروز: 89